Ana Sayfa/İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Uluslararası Projede Küresel Barış için “Barış Şarkısı” Söyledik

Uluslararası Projede Küresel Barış için “Barış Şarkısı” Söyledik

 ‘GOLD’ Projesi kapsamında ABD, Hindistan, İspanya, Hollanda, Tayvan ve Japonya’daki okul öğrencileri ile ortak proje yürüten ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz; okulumuz tarafından 19 Ocak 2023 tarihinde düzenlenen ‘Barış Şarkısı’ konulu çevrim içi toplantıda bir araya geldi.

Martin Luther King Jr.’ın anısına ve Dünya Eğitim Günü kutlamaları kapsamında SDG 4 Kaliteli Eğitim ile uyumlu bir küresel barış temasında yapılan toplantıya;  çocuklar ve aileleri için küresel kültürler ve dünya müziği programı All Around This World’ün kurucusu Jay Sand de katıldı. Sand ile “Barış Şarkısı”nı seslendirmenin mutluluğunu yaşayan uluslararası proje üyeleri, düşlerini ve barış mesajlarını toplantıda dile getirdiler.

Özel Arı Okulları olarak barış eğitimine yönelik uluslararası iş birliklerimize 2023 yılı boyunca sürdüreceğiz.

All Around The World With Peace Song

Students of Ari Private Primary School hosted a virtual Zoom meeting entitled ‘Peace Song’ with ‘GOLD’ Project partner schools from USA, India, Spain, Netherlands, Taiwan and Japan.

The meeting took place on January 19, 2023 as a memorable commemoration of Martin Luther King Jr. within the theme of global peace education in line with SDG 4 Quality Education.

We were happy to welcome Mr.Jay Sand, the founder of ‘All Around the World’, who inspired us with his music and kindly sang the Peace Song along with the project members, after which students from international schools exchanged their dreams and peaceful messages online.

We will continue international collaborations devoted to peace education throughout 2023.

2023-01-21T11:59:34+03:00 23 Ocak 2023|İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER|