Ana Sayfa/Kurucumuz
Kurucumuz2023-12-07T09:25:35+03:00

Kurucumuz

Sıtkı ALP

Sayın Velilerim, Arı Okullarının Değerli Öğretim Kadrosu ve Çalışanları, Değerli Mezunlarım ve Sevgili Arılı Öğrencilerim,

Aklı ve bilimi rehber alan özgün eğitimcilik anlayışımızla Özel Arı Eğitim Kurumları olarak 55. yılımıza, Özel Arı Okulları olarak da 40. eğitim-öğretim yılımıza başlamanın heyecanını yaşıyoruz.

Çağdaş eğitim programlarımızı akademik bakış açısıyla yapılandırıyor, önokuldan üniversiteye eğitimin sürekliliği ilkesini gözeterek nitelikli ve özverili eğitim kadromuz rehberliğinde yüksek akademik hedeflerimizi gerçekleştiriyoruz. Ulusal ve evrensel değerlerle öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı biçimde hazırlarken velilerimizin de öğrenme sürecinin paydaşları olmalarını önemsiyoruz.

Anadolu Lisemizde yürüttüğümüz Uluslararası Bakalorya Diploma Programındaki (IB DP) başarılarla dolu 8 yıllık deneyimimize bu yıl önokul ve ilkokulumuzda Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programını (IB PYP) ekleyerek çağdaş eğitimcilik yolcuğumuzu “Dünya Okulu” sorumluluğuyla sürdürüyoruz.

Akademik, sportif, sanatsal ve kültürel yönden ulusal ve küresel alanda önemli başarılarla Arı’da başarı geleneğini sürdüren öğrencilerimiz ve onlara rol model olarak ülkemizi ve okulumuzu ulusal ve uluslararası platformlarda en iyi biçimde temsil eden mezunlarımızla gurur duyuyoruz.

2023-2024 eğitim öğretim yılının Arı Okullarına ve ülkemize sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini diliyorum.

Sıtkı ALP
Özel Arı Okulları Kurucusu