Ana Sayfa/Genel Müdür Yardımcımız
Genel Müdür Yardımcımız2020-08-07T17:47:50+03:00

Genel Müdür Yardımcımız

Seva DEMİRÖZ

Değerli Velilerimiz, Kıymetli Çalışanlarımız, Sevgili Arılı Öğrencilerimiz ve Mezunlarımız

Eğitim-öğretimde kalitesi ve başarılı çalışmaları ile fark yaratan seçkin bir kurum olma vizyonumuz, nitelikli, özverili ve çözüm odaklı kadromuz ve eğitimdeki dönüşümleri izleyen yenilikçi eğitim anlayışımızla 37. eğitim-öğretim yılına başlamanın gururunu yaşıyoruz.

Covid-19 pandemisi nedeniyle eğitim-öğretimde alışılagelmiş düzenin bozulduğu geçtiğimiz yılı başarıyla tamamlarken, uzaktan öğretim konusunda yetkinlik kazanmak adına da önemli bir deneyim yaşadık. Bu kapsamda hem eğitim-öğretim sürecinin paydaşlarının sağlığını öncelemek hem de eğitim-öğretimin sürekliliğini sağlamak adına proje, program, etkinlik ve diğer çalışmalarımızla ilgili hazırlıklarımızı yaptık. Tüm bu çalışmaları yaparken geçtiğimiz yıl çok hızlı uyum sağlayarak başarılı bir biçimde yürüttüğümüz uzaktan eğitim konusundaki deneyimlerimizi de geliştirerek sadece yüz yüze eğitim için değil, gerektiğinde tümüyle uzaktan eğitim ya da hibrit modele geçebilmek için farklı senaryolarla ilgili planlamalarımızı tamamladık.

Çankaya Üniversitesi ile iş birliği içerisinde birbirinden seçkin akademisyenler rehberliğinde yürüttüğümüz okul-üniversite proje ve çalışmalarımızı bu yıl da etkin biçimde sürdüreceğiz. Bu kapsamda hem örgün hem de uzaktan eğitim-öğretime dönük çalışmalarımızı, sürekli güncellediğimiz teknolojik alt yapımızı geliştirmeye devam edeceğiz.

Öğretmenlerimiz tarafından özenle hazırlanan Arı Yayınları’nı, 12. sınıf öğrencilerimizin yükseköğretim hazırlık çalışmaları, 8. sınıf öğrencilerimizin ortaöğretime hazırlık süreci ve 11. sınıflarımızın kazanımlarını pekiştirmeleri amacıyla yeni eğitim-öğretim yılı için güncelledik. Öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını ve öğrenme biçimlerini göz önünde bulundurarak eğitim-öğretim süreçlerimizde, liseye ve üniversiteye hazırlık kurslarımızda yeni düzenlemeler yaptık. COVID-19 pandemisinin ardından ağustos ayında yeniden fiziksel mesafe kurallarına uygun olarak 12. sınıf öğrencilerimizle buluşacağız.

Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında YKS sınavındaki başarılarımız ile birlikte hem uluslararası sınavlar hem de YKS olmak üzere her iki kulvarda da büyük başarılara imza atan IB DP 3. dönem mezunlarımızla gururlandık. Yabancı dil öğretimimizde uluslararası ölçütleri temel alarak yükselttiğimiz hedeflerimiz, IB DP yoğunlaşan Uluslararası Bakalorya (IB DP) çalışmalarımızla, sağlığı önceleyerek 2020-2021 öğretim yılında da öğrencilerimizin çok yönlü gelişimine katkı sağlayarak, başarı geleneğimizi sürdüreceğimize yürekten inanıyoruz.

Biz, Arılı olma kültürüyle, öğrencileri, velileri, mezunları, öğretmenleri, yöneticileri ve tüm çalışanları ile birbirine kenetlenmiş bir kurumuz. Bu büyük kurumun bir üyesi olma onuruyla, Sağlıkla ve mutlulukla yeni öğretim yılının tüm hedeflerini gerçekleştireceğimiz bir yıl olmasını diliyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Dr. Seva DEMİRÖZ
Arı Okulları Genel Müdür Yardımcısı