Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Dünyaca Ünlü Bahçıvan Joe Parr ile “Sürdürülebilir Tarım” Üzerine Söyleşi

Dünyaca Ünlü Bahçıvan Joe Parr ile “Sürdürülebilir Tarım” Üzerine Söyleşi

Dünyaca ünlü bahçıvan Joe Parr, GlobalCoLab Network Zero Hunger Hub’ın ev sahipliğinde 21 Ocak 2023 tarihinde çevrim içi düzenlenen “Sürdürülebilir Tarım” konulu söyleşide ortaokul öğrencilerimiz ile bir araya geldi.

Sürdürülebilir tarıma ilişkin merak ettikleri soruları Parr’a yönelten öğrencilerimiz; organik bahçıvanlık başta olmak üzere organik bahçeciliğin topluma katkıları, organik bahçeciliğin yaygınlaşma süreci vb. pek çok konuda bilgi edinme olanağı buldular.

Bahçe genişletmenin ipuçları, genetiği değiştirilmiş bitkilerin organik tarımdaki yeri ve biyoteknoloji kullanılarak ürünlerin değiştirilmesi gibi pek çok konu; Joe Parr tarafından uluslararası buluşmada ele alındı.

Sürdürülebilir kalkınma hedeflerine duyarlı bireyler olarak 2022-2023 eğitim öğretim yılında pek çok projede yer alan öğrencilerimiz; bu doğrultudaki proje ve çalışmalarını ulusal ve uluslararası düzeyde sürdürecek.

Our Students Interviewed World Famous Gardener Joe Parr on “Sustainable Agriculture”

World-renowned gardener Joe Parr met with our secondary school students in an online conversation on “Sustainable Agriculture” hosted by GlobalCoLab Network Zero Hunger Hub on January 21, 2023.

2023-02-27T11:01:15+03:00 21 Ocak 2023|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|