Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/STEAMmaker Laboratuvarımızda “Giyilebilir Teknoloji”ler Tasarladık

STEAMmaker Laboratuvarımızda “Giyilebilir Teknoloji”ler Tasarladık

5.sınıf öğrencilerimiz ile STEAMmaker çalışmalarımız kapsamında yürüttüğümüz ve fen, matematik, bilişim teknolojileri dersleriyle disiplinler arası planladığımız “Giyilebilir Teknoloji” projemizi; başarıyla tamamladık.

ARGEM uzmanlarımız rehberliğinde yürüttüğümüz projede farklı gereksinimlere yanıt vermek üzere ayakkabı, saat, bileklik, gözlük, t-shirt gibi günlük kullanıma uygun olarak giyilebilir cihazlarımızın prototipleri; öğrencilerimiz tarafından oluşturuldu.

Havanın durumunu, kalp atışını, saati, sıcaklığı, yağmuru, kullanan kişinin hareketlerini algılayıp gösterebilen; edindiği bilgileri yorumlayarak kullanıcıya dönütler verebilen cihazların yanında eğlence ve konfor amaçlı üretilen (serin tutan ayakkabı ve şapka, oyun bilekliği, terlemeyi önleyici t-shirt) teknolojilerin tasarımı da öğrencilerimiz tarafından yapıldı. “C++ programlama dili” ile kodlaması yapılan ürünler, işler duruma getirildi.

Kendi giyilebilir cihazlarını oluşturan öğrencilerimiz; tasarım ve kullanıcı odaklı düşünerek insanların günlük yaşamda karşılaştıkları sorun ve engelleri, teknoloji ile ortadan kaldırmanın mutluluğunu yaşadılar.

We Designed “Wearable Technologies” in Our STEAM maker Lab

As part of our STEAM maker studies, we have successfully completed “Wearable Technology” interdisciplinary project, which we carried out with 5th grade students.

2022-06-25T10:22:07+03:00 17 Haziran 2022|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|