Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Sağlıklı Yaşam için “SPORduino” Projemizi Tamamladık

Sağlıklı Yaşam için “SPORduino” Projemizi Tamamladık

7. sınıf öğrencilerimiz ile STEAMmaker çalışmalarımız kapsamında hareketsiz yaşam kaynaklı sağlık problemlerini önleme ve insanları harekete geçirerek farkındalık yaratmaya yönelik matematik, fen bilimleri, bilişim teknolojileri dersleriyle disiplinler arası yürütülen “SPORduino” adlı projemizi, başarıyla gerçekleştirdik.

Proje öncesinde Moskova metrosunda devreye giren yeni sistemle, 30 squat yapan her kişinin bedava bilet hakkı kazandığını bir internet sitesinden öğrenen ve bu haberden ilham alan öğrencilerimiz; bu doğrultuda sistemin işleyişine ilişkin bir algoritma çıkardılar. Çeşitli Arduino sensörlerini öğrenerek pratik yapan ve prototip oluşturma aşamasına başlayan öğrencilerimiz; tasarım aşamasında ise yenilenebilir enerjiyle çalışan, taşınabilir bir ürün için çalışmalarını yürüttüler.

Proje sonunda ortaya çıkan ve sisteme kayıtlı olan rekoru geçebilmeyi amaçlayan ürün hem öğrencilerimizin hareketlerini değerlendirerek yaptığı “squat”ları sayıyor hem de sistem üzerinde öğrenci yokken ekranda en yüksek puanı gösteriyor.

We Completed Our “SPORduino” Project for a Healthy Life

Within the scope of STEAM maker studies, which we carry out with  7th grade students, we successfully completed interdisciplinary project called “SPORduino”, aiming to prevent health problems caused by inactive life.

2022-06-25T10:16:12+03:00 17 Haziran 2022|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|