Ana Sayfa/İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Satranç Becerilerimizi “10. Satranç Turnuvası”nda Gösterdik

Satranç Becerilerimizi “10. Satranç Turnuvası”nda Gösterdik

1-8. sınıf öğrencilerimize yönelik düzenlediğimiz ve 10 yıldır geleneksel hâle gelen satranç turnuvamızı, Türkiye Satranç Federasyonu Ankara İl Temsilciliği ve Ankara bölge hakemlerinin katkılarıyla 21-22 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleştirdik.

8 kategoride, 292 öğrencimizin katıldığı ve satrançla ilgili edinilen tüm becerilerin yansıdığı turnuvada karşılaşmalar; sporda centilmenliğe örnek görüntüler oluşturdu.

İki gün süren çekişmeli karşılaşmaların ardından başarılarıyla öne çıkan öğrencilerimiz; 10. Satranç Turnuvamızın Başhakemi ve Uluslararası Hakem Ahmet Erol’un da konuk olduğu, 24 Mayıs’ta düzenlendiğimiz törende ödülleriyle buluştu.

Ödül töreninde turnuvada ilk üç sırada yer alan sporcularımız ile “En İyi Kız Sporcu”larımız belge ve ödüllerini Genel Müdür Yardımcımız Seda Tarman’ın elinden alırken ilköğretim yöneticilerimiz ve satranç öğretmenimiz de başarılı olan diğer öğrencilerimize ödül ve belgelerini verdi.

Ortaokul gitar orkestramızın çaldığı birbirinden güzel şarkılar, 2. sınıflar modern dans ve ortaokul “Anadolu Ateşi” dans grubu öğrencilerimizin sahnedeki rengârenk gösterileri de izleyicilerin beğenisine sunuldu.

We Showcased Our Chess Skills at the 10th Annual Chess Tournament

This event, which has become a tradition over the past decade, was held on May 21-22, 2024. It was organized for our students with support from the Turkish Chess Federation Ankara Provincial Representation and regional referees from Ankara.

2024-05-28T11:17:46+03:00 24 Mayıs 2024|İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER|