Ana Sayfa/BAŞARILAR, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/INGED Drama Festivali’nde Yabancı Dil ve Sahne Becerilerimizle Ödülleri Topladık

INGED Drama Festivali’nde Yabancı Dil ve Sahne Becerilerimizle Ödülleri Topladık

Farklı okullardan öğrencileri bir araya getiren ve öğrencilerin İngilizceyi etkin kullanma becerilerini göstermenin yanı sıra sanatsal becerilerini de sergileme olanağı buldukları INGED Drama Festivali, İlköğretim Kurumlarımızın ev sahipliğinde 25 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirildi.

Pek çok okuldan öğrencinin yer aldığı festivale, 7.sınıf öğrencilerimiz tarafından sahnelenen ve izleyicilerin beğenisini toplayan “The Little Prince” oyunu ile katıldık. Oyundaki üstün performanslarının yanı sıra öz güvenleri ve yabancı dili etkin kullanma becerileriyle de dikkat çeken öğrencilerimiz;  jüriden tam puan aldı.

Festivalde öğrencilerimizden Batuhan Özben Umut Vadeden Oyuncu (The Best Shining Star Male), Ahmet Yavuz Gül En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında üçüncü (The Best Supporting Actor Male), Ela Uğur En İyi Başrol Oyuncusu (The Best Leading Actor- Female) seçilirken oyunumuz “En İyi Oyun” dalında 1. oldu. Etkinlikte sunuculuk görevini üstlenen ve başarıyla yerine getiren öğrencilerimiz Beliz Özar ve Güneş Ege Erişen Takdir Belgesi (Certificate of Appreciation) almaya hak kazanırken İngilizce, drama ve beden eğitimi öğretmenlerimizden üçü de En İyi Koçluk Yapan Öğretmen (The Best Coaching Teacher) ödülüne değer görüldü.

Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

2024-05-28T12:30:18+03:00 25 Mayıs 2024|BAŞARILAR, ORTAOKUL, TÜM HABERLER|