Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Ölçme Değerlendirme ve Rehberlik Birimlerimizden Öğrencilerimize Öneriler

Ölçme Değerlendirme ve Rehberlik Birimlerimizden Öğrencilerimize Öneriler

İlköğretim Kurumları 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerimizin yeni eğitim-öğretim yılında ölçme-değerlendirme ve rehberlik alanında merak ettikleri sorulara yanıt bulmalarına yönelik bilgilendirme toplantılarımızı, 7-11 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirdik.

Yöneticilerimizin genel işleyişle ilgili paylaşımda bulunduğu toplantılarda, ölçme değerlendirme koordinatörümüz ve uzmanımız birimlerin işleyişleri konusunda öğrencilerimizi bilgilendirdi.

Ölçme değerlendirme uygulamalarımızdan süreçte öğrencilerimizin hedefleri doğrultusunda nasıl çalışmaları gerektiğine, planlı çalışmanın öneminden test tekniklerine, sınav analizlerini doğru okumadan süreç yönetimine kadar pek konu koordinatör ve uzmanımız tarafından ayrıntılı olarak ele alındı.

Ortaöğretime hazırlık yılında olan 8. sınıf öğrencilerimize yönelik düzenlenen toplantıda ise ölçme değerlendirme birimimiz tarafından bu özel yıla ilişkin önerilerin yanı sıra rehberlik uzmanımız tarafından sürecin doğru yönetebilmesine yönelik ipuçları ve LGS’ye hazırlıkta motivasyon ile ilgili ayrıntılı bilgi paylaşıldı.

Suggestions to Our Students from Our Assessment and Guidance Units

We held our information meetings to help our 5th, 6th, 7th and 8th grade students find answers to their questions about assessment and guidance in the new academic year on September 7-11, 2023.

2023-09-22T09:22:29+03:00 11 Eylül 2023|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|