Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/1. Sınıf Velilerimize Uygulamalarımızı ve Bütüncül Gelişim Anlayışımızı Aktardık

1. Sınıf Velilerimize Uygulamalarımızı ve Bütüncül Gelişim Anlayışımızı Aktardık

1.sınıflar uyum programı etkinliklerimiz kapsamında “2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Arı Okulları Uygulamaları ve Bütüncül Eğitim Anlayışımız” konulu veli bilgilendirme toplantımızı, Çankaya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve ARGEM-ETM Akademik Danışmanımız Prof. Dr. Buket Akkoyunlu rehberliğinde 11 Eylül 2023 tarihinde çevrim iç gerçekleştirdik.

Toplantı İlköğretim Kurumları Müdürümüz Kadriye Toker’in toplantının akışına ilişkin bilgilendirmesi ile başladı. Okul Müdürümüzün ardından ise sözü Akademik Danışmanımız Buket Akkoyunlu aldı.

IB Dünya Okulu olarak çalışmaların, öğrencilerimizi 20 yıl sonrasına hazırlamak için planlandığını, uygulandığını ve sonuçların değerlendirildiğini aktaran Akkoyunlu; geleceğin önemli yetkinliklerini velilerimizle paylaştı. Merkez ve birimlerimiz ile ilgili bilgi vererek de sözü merkez ve birimlerimizin uzman ve koordinatörlerine bıraktı.

Akademik Danışmanımızın ardından konuşan ARGE Merkezi Koordinatörümüz İpek İnce Sungur, farklılaştırılmış ve bireyselleştirilmiş öğretim görev temelli etkinlikler, farklılaştırılmış -bireyselleştirilmiş öğrenme ve PYP kapsamında ARGE merkezi olarak yapılan proje ve çalışmalara ilişkin velilerimizi bilgilendirdi. Ölçme Değerlendirme uzmanımız ile süren toplantıda; PYP’de değerlendirme, okulumuzda değerlendirme ve bireyselleştirilmiş değerlendirme sistemi ele alındı.

Toplantının sonunda konuşan Eğitim Teknolojileri Merkezi (ETM) Koordinatörümüz Hilal Yüksel ise bilgi işlemsel düşünme becerisi, kullandığımız Web 2.0 araçları ve etkinliklerimiz, AROBER (Arı Online Bilgi Erişimi), BEEUNI Eğitim Sistemleri Otomasyonu  ve E-OKUL uygulamalarını velilerimize anlattı.

We Informed Our 1st Grade Parents About Our Holistic Development Approach and Practices

Within the scope of our 1st grade adaptation program activities, we held our parental information meeting on “2023-2024 Academic Year Arı School Holistic Educational Approach and Practices under the guidance of Çankaya University Vice Rector and ARGEM-ETM Academic Advisor Prof. Dr. Buket Akkoyunlu on September 11, 2023.

2023-09-22T09:12:31+03:00 11 Eylül 2023|İLKOKUL, TÜM HABERLER|