Ana Sayfa/BAŞARILAR, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Öğrencilerimize Bilim Dolu Dünya Birinciliği Ödülü

Öğrencilerimize Bilim Dolu Dünya Birinciliği Ödülü

Ortaokul öğrencilerimiz; geçtiğimiz yıl Türkiye’den “tek” aday olarak seçilen, 834 çocuk ve gençlik projesi içinden Tunus ve Finlandiya’dan birer proje ile birlikte dünya 1.si olan YOU “for a Youthful Oil Upcycling”adlı ileri ve geri dönüşüme destek veren projelerinin ödülüyle, Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de buluştu.

Küresel başarı getiren projede, bilimsel süreç basamaklarının tamamını yerine getiren, sorun belirleme, çözüm önerisi geliştirme, süreç araştırması, 3D tasarım, poster, afiş, broşür ve anketler ile adım adım ilerleyen öğrencilerimiz; Türkiye ve okulumuzun adını dünyaya başarıyla duyurdu.

“Gala LUMAT 2022 Sempozyumu”nun bir parçası olarak 13 Haziran’da Helsinki Aalto Universitesinde düzenlenen “Uluslararası Start LUMA Ödül Töreni”ne katılan öğrencilerimiz; küresel başarılarının ödülü olarak Finlandiya’da konuk edilmenin yanı sıra Helsinki Üniversitesi tarafından düzenlenen “Bilim Kampı” ödülü kazandı.

World First Prize to Our Students in the Field of Science

Our Middle School students successfully carried out the ‘YOU’(Youthful Oil Upcycling ) project which won the first prize in the world. Our students got their awards in Helsinki, Finland.

2022-06-25T14:46:10+03:00 17 Haziran 2022|BAŞARILAR, ORTAOKUL, TÜM HABERLER|