Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/“Yürekli Gençler”imizle Kitap Bağışı Etkinliği Düzenledik

“Yürekli Gençler”imizle Kitap Bağışı Etkinliği Düzenledik

5. sınıf öğrencilerimizle yürüttüğümüz “Yürekli Gençler” adlı sosyal sorumluluk projemiz kapsamında bu yıl kitap gereksinimi duyan bir okulun kütüphanesine “kitap bağışı” etkinliği düzenledik.

Öğrencilerimizin kütüphanenin önemini, kitap okumanın ve kitap paylaşmanın değerini kavramasına yönelik ARGE Merkezimizin rehberliğinde düzenlediğimiz etkinliği; Türkçe, görsel sanatlar ve bilişim teknolojileri dersleriyle disiplinler arası yürüttük.

“27 Mart Kütüphane Haftası” ile proje kapsamında başlayan etkinliklerde bağışlayacakları kitaplardan bir tanesi için mektup yazan, kitap ayracı tasarlayan ve kitabın bir paragrafını seslendiren öğrencilerimiz;  “Arı Okulları Sesli Kütüphanesi”ni oluşturdu. Sesli kütüphanenin linki de mektuplarda paylaşıldı. Proje sonunda 800’e yakın kitap toplayan öğrencilerimiz, farkındalık oluşturan projeleriyle bir okulun kütüphanesini zenginleştirme olanağı buldular.

Sesli Kütüphaneye ulaşabilmek için: https://yurekligencler.wordpress.com/

We Organized a Book Donation Event with Our “Big-Hearted Students”

Within the scope of our social responsibility project called “Big-Hearted Students”, which we carry out with our 5th grade students, we organized a “book donation” activity for the library of a school in need.

2022-06-23T16:48:45+03:00 17 Haziran 2022|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|