Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/Lise Öğrencilerimizle Akademisyen Bakış Açısıyla “Cumhuriyetimizin 100. Yılı” Söyleşisi

Lise Öğrencilerimizle Akademisyen Bakış Açısıyla “Cumhuriyetimizin 100. Yılı” Söyleşisi

Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerimizle Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamaya yönelik Çankaya Üniversitesi Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Dr. Tüzel Atıcı’yı konuk ettiğimiz ve cumhuriyet coşkusunu içtenlikle yaşadığımız bir programı, 27 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirdik.

“Cumhuriyet’in 100. Yılı” adlı söyleşide öğrencilerimizle bir araya gelen ve cumhuriyetin kuruluş dönemi ve ilkelerini ayrıntılarıyla ele alan değerli akademisyen, cumhuriyetinin kazanımlarına ilişkin birbirinden değerli paylaşımlarla bulundu.

Cumhuriyetimizin 100. yılı kapsamında düzenlediğimiz futbol ve voleybol turnuvasında şampiyon takımlarımız da programda ödülleriyle buluştu. Fair play ödülü alan futbol takımımız madalyalarını Dr. Tüzel Atıcı’nın elinden alırken şampiyon takımımız ise ödüllerini müdür yardımcılarımızdan aldı. Voleybol turnuvamızın şampiyon takımımıza madalyaları ise Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Müdürümüz Engin İnal tarafından verildi.

Kutlama programımıza coşku ve renk katan koromuzun cumhuriyet marşlarından oluşan dinletisine ise tüm öğrencilerimiz içtenlikle eşlik etti.

Öğrencilerimizin cumhuriyet ile ilgili bilgilerine akademik derinlik katan Dr. Tüzel Atıcı’ya katılımı ve paylaşımları için teşekkür ederiz.