Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/Elektrik-Elektronik Mühendisi Mezunumuzdan 12. Sınıf Öğrencilerimize Kariyer Önerileri

Elektrik-Elektronik Mühendisi Mezunumuzdan 12. Sınıf Öğrencilerimize Kariyer Önerileri

12. sınıf öğrencilerimize yönelik düzenlediğimiz “11.Lise Kariyer Günleri Etkinlikleri”miz kapsamında Anadolu Lisesi 2010 mezunumuz Elektrik-Elektronik Mühendisi Mert Fırat Yıldız’ı 26 Ekim 2023 tarihinde okulumuzda konuk ettik.

Anadolu Lisemizdeki ortaöğretim yaşamının ardından elektrik-elektronik mühendisliği alanında lisans ve yüksek lisans eğitimini ODTÜ’de tamamlayan Yıldız, bölümüne ilişkin merak edilenleri ve meslek yaşamını öğrencilerimizle paylaştı.

Üniversite sınavına hazırlanma sürecinden üniversite yaşamına, mesleği ve çalışma alanlarından mesleği seçme nedenlerine, ilgi alanlarının mesleği üzerindeki etkilerinden lisans eğitimi sonrası uzmanlığa kadar pek çok konuda öğrencilerimizi bilgilendiren mezunumuz; doğru meslek seçimi için de öğrencilerimize önerilerde bulundu.

Öğrencilerimize rol model olarak geleceklerini belirleme ve kariyer yolculuklarında rehberlik eden değerli mezunumuza, katılımı ve paylaşımları için teşekkür ederiz.