Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, ARI ÖNOKUL, İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Okulumuzda Cumhuriyetimizin 100. Yılına Yakışır Kutlama

Okulumuzda Cumhuriyetimizin 100. Yılına Yakışır Kutlama

Okulumuzun 40’ncı ve Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlama etkinliklerimiz kapsamında “Hayatı, Fikirleri, Düşleri ile 100 yıllık An’lar ve Anılarla ATATÜRK” adlı coşku dolu bir tören programını, okul paydaşlarımızın yoğun katılımıyla 29 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirdik.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende öğrencilerimiz; müzik, drama, beden eğitimi ve görsel sanatlar zümrelerimizin rehberliğinde hazırlandıkları disiplinler üstü çalışmalarla Atamıza ve cumhuriyete bağlılıklarını bir kez daha gösterdi. Öğrencimiz Hasan Alp Zergeroğlu’nun cumhuriyet bayramının önemi ve çağdaş uygarlık için cumhuriyetin kazanımlarını paylaştığı konuşmanın ardından da tören programına geçildi.

Coşku dolu törende; 4. Sınıf Tiyatro Kulübü öğrencilerimizin işaret diliyle katkıda bulunduğu 2. Sınıflar Tiyatro Kulübümüzün “Cumhuriyet ve Özgürlük” temalı video gösteriminin ardından Atatürk ve cumhuriyeti temalı oratoryo başladı. Okul bandomuz, koromuz ve orkestramız ile 7. Sınıflar Tiyatro Kulübü öğrencilerimizin tiyatral performanslarıyla sunucu öğrencilerimizin anlatılarına eşlik ettiği oratoryo, katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

Halk oyunları ve dans koreografileri ile renklenen törende; öğrencilerimizin cumhuriyetin özelliklerine ve niteliğine vurgu yaptığı paylaşımlar, sporcu öğrencilerimizin bayrak gösterisi ve ardından koro eşliğindeki ay yıldızlı bayraklarımızın dalgalandığı final tablosu görülmeye değerdi.

Cumhuriyetimizin 100. yılını doyasıya kutladığımız ve cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşadığımız tören; katılımcıların içtenlikle eşlik ettiği “10. Yıl Marşı”nın okunmasıyla tamamlandı.