Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, TÜM HABERLER/IB DP Öğrencilerimizden Sosyal Sorumluluğu Önceleyen Yardımlaşma Etkinliği

IB DP Öğrencilerimizden Sosyal Sorumluluğu Önceleyen Yardımlaşma Etkinliği

IB DP 12.sınıf öğrencilerimiz ile CAS projemiz kapsamında geçtiğimiz yıl kermes etkinliği ile başlattığımız bu yıl ise okul boyama ve resim atölyesi kurmayı amaçladığımız sosyal sorumluluk etkinliğimizi, 23 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirdik.

Etkinlikte öğrencilerimiz geçtiğimiz yıl kermesten elde edilen gelirle bir okulun gereksinimlerini belirlediler. Okula ait konteyneri birbirinden güzel renklerle boyayan öğrencilerimiz; kurdukları resim atölyesiyle de yardımlaşma ve dayanışmaya önemli bir örnek oluşturdular.

Collaborative Activity Prioritizing Social Responsibility by Our IB DP Students

Within the scope of our CAS project, initiated last year with the charity fair event by our IB DP 12th-grade students, this year we aimed to establish a school painting and art workshop. We successfully carried out this social responsibility activity on September 23, 2023.

During the event, our students determined the needs of a school using the proceeds from last year’s charity fair. They painted a school container with beautiful colors and, through the art workshop they set up, provided a significant example of collaboration and solidarity.