Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Dünyada Barışın Önemine Etkinliklerle Dikkat Çektik

Dünyada Barışın Önemine Etkinliklerle Dikkat Çektik

İlköğretim Kurumları öğrencilerimiz ile 2023 yılının teması olan barış için eylemler küresel hedeflere yönelik eylem planımız kapsamında “Dünya Barış Günü”ne yönelik kutlama etkinliklerimizi, 21 Eylül 2023 tarihinde coşkuyla gerçekleştirdik.

Dünyada çatışmaların önlenmesi ve sürdürülebilirliği konusunda bilinçlenmeyi amaçlayan ve uluslararası kutlanan bu özel güne ilişkin düşüncelerini iç yayında paylaşan öğrencilerimiz; kutlamaları okul binası dışına taşıdılar.

İç yayının ardından bu özel gün için rengârenk süslediğimiz ağaçlık alanda bir araya gelen öğrencilerimiz; okul koromuz ve bandomuz eşliğinde dünyada barışın önemini şarkılarla anlattılar.

3 ve 4.Sınıflar Tiyatro Kulübü öğrencilerimiz ise drama öğretmenlerimiz rehberliğinde “Barış Çanı” drama atölyesi etkinliklerini ortaokul öğrencilerimizin beğenisine sundular.

We Drew Attention to the Importance of Peace in the World with Activities

We held our celebration activities for “World Peace Day” with enthusiasm with our middle school students, within the scope of our action plan for global goals, actions for peace, which is the theme of 2023 on September 21, 2023.

2023-09-22T09:20:32+03:00 21 Eylül 2023|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|