Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Hollandalı ve Tayvanlı Öğrencilere Çevrim İçi Buluşmada Ülkemizi Tanıttık

Hollandalı ve Tayvanlı Öğrencilere Çevrim İçi Buluşmada Ülkemizi Tanıttık

Ortaokul öğrencilerimiz ile yürüttüğümüz uluslararası iEARN USA iş birliği ‘SustainaBEEs’ Projesi kapsamında “27 Eylül 2023 Dünya Turizm Günü”nü kutlamaya yönelik ‘Türkiye’ye Hoş Geldiniz!’ adlı çevrim içi etkinliği, Hollanda Omnis Koleji ve Tayvan Hui-Wen İlköğretim Okulu öğrencileri ile 27 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirdik.

Ulusal kültürel miraslarımız ile UNESCO Listesi’nde yer alan doğal ve tarihi eserleri Hollandalı ve Tayvanlı öğrencilere yabancı dili etkin kullanma becerileriyle anlatan öğrencilerimiz; proje ortağı öğrencilerle “Hatay Arkeoloji Müzesi”ne sanal tur da gerçekleştirdiler. Ardından Ankara Bölgesi’ne özgü, nesli tehlike altında olan bitki ve hayvanlara ev sahipliği yapan “Endemik Vadi” gezisine çıkan 1, 5 ve 6. sınıf öğrencilerimizle de sanal ortamda buluşan proje öğrencilerimiz; ülkemizi Hollandalı ve Tayvanlı öğrencilere ilgi çekici yönleriyle tanıttılar.

Ülkemizin kültürel ve doğal mirasına yönelik farkındalığı artırmaya yönelik projemizi BM Gündemi 2030 ile birlikte sürdüreceğiz.

Introducing Our Country to Dutch and Taiwanese Students in an Online Meeting

As part of the iEARN USA international collaboration “SustainaBEEs” with our middle school students, we conducted an online activity called “Welcome to Turkey!” to celebrate World Tourism Day with the students from the Omnis College (the Netherlands) and Hui-Wen Primary School (Taiwan) on 27 September 2023.

2023-09-28T09:07:27+03:00 27 Eylül 2023|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|