Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/Disiplinler Arası Kazanımlarımızı Yabancı Dil Projemizle Anlattık

Disiplinler Arası Kazanımlarımızı Yabancı Dil Projemizle Anlattık

4. sınıf öğrencilerimizin disiplinler arası çalışmalarda edindikleri kazanımları dili İngilizce olan etkileşimli bir ortamda sundukları “Transdisciplinary Beeteam” adlı proje sunumlarımızı, 20-24 Mart 2023 tarihleri arasında gerçekleştirdik.

Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP) kapsamında ve yabancı diller, Türkçe, sosyal bilgiler, fen bilimleri, matematik, beden eğitimi ve oyun ve görsel sanatlar zümrelerimiz iş birliğinde yürütülen projede, “WHERE AM I/ HEALTHY LIFE / WHO AM I/ PROTECTING THE ENVIRONMENT” adı altında temalar belirlendi. Projede edindikleri kazanımları gerçek yaşamla ilişkilendiren öğrencilerimiz; İngilizceyi etkin kullanma becerileri ile sundular.

Web 2.0 araçlarının etkin kullanıldığı ve STEAM çalışmalarının da yer aldığı projede öğrencilerimiz; öğrendikleri dili içselleştirirken küresel farkındalık oluşturarak bilinçli bireyler olmanın önemini vurguladılar.

We Presented Our Interdisciplinary Achievements With Our Foreign Language Project

We held our project presentations called Transdisciplinary Beeteam, in which our 4th grade students presented their achievements in interdisciplinary studies in an interactive environment where the language was English. The presentations were held between the 20th-24th of March 2023.

2023-03-27T12:18:13+03:00 24 Mart 2023|İLKOKUL, TÜM HABERLER|