Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Dil Derneği Genel Başkanı Sevgi Özel Türkçemizin Zenginliklerini Söyleşide Anlattı

Dil Derneği Genel Başkanı Sevgi Özel Türkçemizin Zenginliklerini Söyleşide Anlattı

Türkiye Türkçesini araştıran dil bilimciler arasında yer alan ve Dil Derneği Genel Başkanı olan yazar Sevgi Özel’i, 7. sınıf öğrencilerimiz ile ana dilimizin zenginlikleri üzerine bir söyleşi için 10 Mayıs 2023 tarihinde konuk ettik.

Öğrencilerimizin Türkçe derslerinde kullandıkları bir başvuru kitabı olan “Türkçenin Renkleri“ adlı kitabından da yola çıkarak dilimizin zenginlikleri ve dilimizi doğru kullanmanın önemini anlatan Özel, atasözleri ve deyimler bakımından çok zengin bir dilimiz olduğunu da vurguladı.

Söyleşide  yazarı yakından tanıma, kitap yazma süreci ve dilimiz üzerine yaptığı çalışmalara ilişkin bilgi edinme olanağı bulan öğrencilerimiz; merak ettikleri pek çok soruya da yanıt buldular. Söyleşinin ardından Sevgi Özel için hazırlanan Teşekkür Belgesi, TEMA Vakfına kendileri adına okulumuz tarafından yapılan fidan bağışı sertifikası paylaşıldı.

Keyifli ve öğretici bir etkinlik gerçekleştiren değerli yazarımıza, katılımı ve paylaşımları için teşekkür ederiz.

The President of the Language Association Ms Sevgi Özel, Explained in Detail, the Richness of the Turkish Language Within Speech

Writer Sevgi Özel, who is among the linguists researching Turkish and is the President of the Language Association, visited our school and had an interview with our 7th grade students about the richness of our mother tongue on May the 10th, 2023.

2023-05-17T09:02:02+03:00 10 Mayıs 2023|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|