Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, BAŞARILAR, TÜM HABERLER/Bilim Kahramanlarımıza Ulusal Turnuvada “Yenilikçi Proje Birincilik Ödülü”

Bilim Kahramanlarımıza Ulusal Turnuvada “Yenilikçi Proje Birincilik Ödülü”

“2023-2024 Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST® LEGO® League Challenge MASTERPIECE℠ sezonu 2. Ankara Lise Yerel Turnuvası”nda şampiyon olan ve  16-17 Mart tarihlerinde İzmir’de düzenlenen ulusal turnuvaya katılan lise ROBOBEE takımımız, ulusal bir başarıya daha ulaşarak bizleri gururlandırdı.

Türkiye’nin yerel düzeyde en başarılı takımlarını buluşturan ulusal finale öğretmenlerimiz ve danışman öğrencilerimiz Toprak Temizkan ve Ekim Çetin rehberliğinde katılan öğrencilerimiz; tiyatroda hologram teknolojisini kullanarak gerçekliği arttırma ve dekor maliyetlerini azaltmaya yönelik fark yaratan projeleriyle 70 takım içinde öne çıktı.

Anadolu Lisesi, Anadolu Lisesi Pre IB DP ve Fen Lisesi öğrencilerimiz Nehir Ece Erkuş, Mert Arman, Utku Kayra Sarıtaş, İsmet Efe Çakmak, Güner Bora Turan, Mehmet Çelebi, Hüseyin Akgün ve Mehmet Arda Burkan’dan oluşan ROBOBEE takımımız jüri tarafından yapılan değerlenme sonunda ses getiren projeleriyle “Yenilikçi Proje Birincilik Ödülü”ne değer görüldü.

Öğrencilerimizi, rehberlik eden öğretmenlerimizi ve danışman öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.