Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/“Çevrenin Genç Muhabirleri” Sordu Ulaşım Teknolojileri Dairesi Başkanı Ersever Yanıtladı

“Çevrenin Genç Muhabirleri” Sordu Ulaşım Teknolojileri Dairesi Başkanı Ersever Yanıtladı

Ortaokul Çevrenin Genç Muhabirleri ekibimiz, EGO Genel Müdürlüğü Ulaşım Teknolojileri Dairesi Başkanı Av. Murat Alican Ersever ile toplu ulaşım ve güncel sorunlara yönelik 15 Mart 2024 tarihinde çevrim içi röportaj gerçekleştirdi.

Toplantıda ulaşım alanındaki sorunlar ve çevre sorunları ile bu sorunların çözümüne ilişkin öğrencilerimizin yönelttiği pek çok soru Ersever tarafından yanıt buldu.

Röportajda öne çıkan yanıtlar arasında Ankara’da daha yeni ve çevre dostu toplu taşıma araçlarının kullanılmaya başlandığını belirten Ersever, en fazla karbondioksit üreterek çevre sorunu oluşturan araçların dizel araçlar olduğunu ve dizel araçları yeni teknolojiler kullanarak elektrikli araçlara dönüştürmenin çevreyi koruma yönünde en uygun çözüm olduğunu söyledi. Şu anda her vatandaşı mutlu edecek, erişilebilir bir toplu taşıma sistemi için de çalıştıklarını ifade eden Ersever, “Öncelikle yaşlıların, kadınların ve çocukların güvenliğini düşünüyoruz” dedi.

“Çevrenin Genç Muhabirleri” ekibimiz, EGO Genel Müdürlüğü ile iş birliği yaparak toplu taşımanın karbon ayak izini azaltmasına yönelik ortak çözümler üzerinde çalışmayı sürdürecek.

“Young Reporters of the Environment” Asked Transportation Technologies Department Head Ersever Answered

Our Middle School Young Reporters team conducted an online interview with Attorney Murat Alican Ersever, the Head of Transportation Technologies Department of EGO General Directorate, regarding public transportation and current issues on March 15, 2024.

2024-03-19T09:54:31+03:00 15 Mart 2024|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|