Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıl Dönümüne Özel Duygu Dolu Tören

Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıl Dönümüne Özel Duygu Dolu Tören

Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerimizle  inanç, azim, fedakârlık ve kararlıkla verilen bağımsızlık mücadelesinin sembolü ve Türk milleti için tarihin altın sayfalarından biri olan 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümü için tören düzenledik.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere toprağı vatan yapan aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başlanan tören; Fen Lisesi 10. sınıf öğrencimiz Eyüp Tarman’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla sürdü.

Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimizin hazırladığı müzik dinletilerine de yer verilen törende; öğrencilerimiz tarafından hazırlanan “Çanakkale Kahramanları” draması izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.

Bizler de Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Çanakkale’nin ve istiklal mücadelesinin şanlı destanını yazan bütün kahramanlarını saygı ve minnetle anıyoruz.