Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/“Avrupa Diller Günü”nü Bilgi Dolu Sunumlarla Kutladık

“Avrupa Diller Günü”nü Bilgi Dolu Sunumlarla Kutladık

Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 10. sınıf öğrencilerimiz ile Avrupa Konseyi girişimi ile 2001 yılından bu yana her yıl 26 Eylül’de kutlanan “Avrupa Diller Günü”ne yönelik Almanca ve İspanyolca sunumlarımıza 26 Eylül’de başladık.

Kültürler arası etkileşimi önceleyerek dilin önem ve farkındalığı hatırlatan bu özel gün için Avrupa ülkelerini araştıran öğrencilerimiz; Almanca ve İspanyolcayı etkin biçimde kullanarak edindikleri yepyeni bilgileri renkli sunumlarıyla paylaştılar.

 

Our 10th grade students in  Anatolian High School and Science High School made German and Spanish presentations for the “European Languages Day”, which has been celebrated on September 26 every year since 2001,.

Our students researching European countries for this special day, which reminds the importance and awareness of language by prioritizing intercultural interaction; they shared the newly acquired information in German and Spanish effectively by way of colorful presentations.