Ana Sayfa/İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Öğrencilerimizden Dünyanın Farklı Yerlerine Mektupla Yolculuk

Öğrencilerimizden Dünyanın Farklı Yerlerine Mektupla Yolculuk

Öğrencilerimize uluslararası bilinç kazandırarak kültürler arası etkileşimlerini artırmaya yönelik “Flat Stanley” etkinliğini Hindistan’da eğitim veren Kothari International School öğrencileri ile 4 ve 5. sınıf öğrencilerimizin iş birliğinde gerçekleştirdik.

Etkinlikler kapsamında kendi Stanley’lerini oluşturarak yaz tatilinde Hindistan’a gönderen 4. sınıf öğrencilerimiz; Hint mektup arkadaşları ile Türk kültürünü, geleneklerini, uğraşılarını ve serbest zaman etkinliklerini paylaştılar.

“Flat Stanley” adlı öykü kitabını okuyan ve Ankara’da bir hafta sonu geçirmek için kendi Stanley’lerini oluşturan 5. sınıf öğrencilerimiz ise Stanley karakteri ile kenti ziyaret ederek proje ortağı öğrenciler ile “Flat Stanley” adlı dijital pano oluşturdular.

4. sınıf öğrencilerimiz ile 27 Eylül 2022 tarihinde yaptığımız “Dünya Turizm Günü”ne özel iç yayınla etkinliklerimizi tamamlarken ABD, Hindistan ve Türkiye’den öğrencileri buluşturan küresel iş birliği, İngilizcenin iletişimin evrensel dili olduğunu bir kez daha kanıtladı.

The Journey of Our Students to The Different Parts of the World by Letter

With the aim of raising international awareness of our students and increasing their intercultural interaction, we organized the “Flat Stanley” event in cooperation with the students of Kothari International School in India and our 4th and 5th grade students.

2022-09-29T08:43:45+03:00 27 Eylül 2022|İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER|