Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/Akademik Danışmanımız Bireyin Bütüncül Gelişiminde Yabancı Dilin Önemini Anlattı

Akademik Danışmanımız Bireyin Bütüncül Gelişiminde Yabancı Dilin Önemini Anlattı

3 ve 4. sınıf velilerimize yönelik “Bireyin Bütüncül Gelişiminde Yabancı Dil Öğretiminin Önemi ve Okul Dışı Etkinlikler” konulu bilgilendirme toplantımızı, Yabancı Diller ve Uluslararası Programlar Akademik Danışmanımız Dr. Bülent İnal rehberliğinde 7 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirdik.

İlköğretim Kurumları Müdürümüz Kadriye Toker’in açılış konuşmasıyla başlayan sunumda; yürütülen yabancı dil uygularımıza ilişkin tüm proje ve çalışmalar yabancı dil eğitim kadromuz tarafından velilerimizle paylaşıldı.

3 ve 4. sınıflar İngilizce zümre başkanımızın yabancı dil öğretim ilkelerimiz, IB PYP programı çalışmalarımız uluslararası proje ve etkinliklerimiz vd. konularda velilerimizi bilgilendirdiği toplantıda; 5 ve 6. sınıflar İngilizce zümre başkanımız ise ortaokul döneminde yürütülen yabancı dil proje ve uygulamalarını aktardı.

Zümre başkanlarımızın ardından ARYEM Proje ve Uluslararası Sınavlar Koordinatörümüz kültürler arası etkileşimi önceleyen ve farkındalık oluşturan “Uluslararası Proje ve İş Birlikleri”mizi ayrıntılı olarak velilerimize anlattı.

Yabancı Diller ve Uluslararası Programlar Danışmanımız Dr. Bülent İnal ise dikkat çekici konu başlıkları ve önerileriyle velilerimizi bilgilendirdi. Yabancı dil bilmenin öneminden ilkokul çocuklarının düşünme biçimlerine, Uluslararası Bakalorya Programından ev-okul arasında tutum birliğine, uluslararası sınavlardan okul dışı etkinliklere kadar pek çok konuda bireyin bütüncül gelişiminde yabancı dil öğretiminin önemine akademik bakış açısıyla ışık tuttu.

Our Academic Advisor Informed the Importance of A Foreign Language  within  the Holistic Development of the Individual

A meeting was held in order to inform our 3rd and 4th grade student’s parents “The Importance of Foreign Language Teaching within the Holistic Development of the Individual and Out-of-School Activities” under the guidance of our Foreign Languages and International Programmes Academic Advisor Dr. Bülent İnal on January 7th, 2023.

2023-01-09T13:46:32+03:00 7 Ocak 2023|İLKOKUL, TÜM HABERLER|