Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/8. Sınıf Öğrenci ve Velilerimizi Liselerimiz ve SAEV ÜBB Sınavı ile İlgili Bilgilendirdik

8. Sınıf Öğrenci ve Velilerimizi Liselerimiz ve SAEV ÜBB Sınavı ile İlgili Bilgilendirdik

8. sınıf veli ve öğrencilerimize yönelik “LGS Hazırlık Süreci Arı Anadolu Lisesi – Arı Fen Lisesi Tanıtımı ve SAEV ÜBB Sınavı Bilgilendirme Toplantısı”nı, yönetici, koordinatör ve uzmanlarımız rehberliğinde 7 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirdik.

Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Müdürümüz Engin İnal’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda ilk sözü 8. Sınıflar Müdür Yardımcımız aldı. Bireyselleştirilmiş değerlendirme sistemimiz, rehberlik merkezi çalışmalarımız ve tam öğrenme hedefine yönelik çalışmalarımız ile LGS sürecine ilişkin pek çok konuda velilerimizi bilgilendirdi.

Toplantı; lise eğitim kadromuzun “Arı’da Liseli Olmak” sunumuyla sürdü. 9 ve 10. sınıflarımız için akademik ve sosyal çalışmalar, bireysel gelişim, akademik rehberlik ve uluslararası programlarımız uzman ve koordinatörlerimiz tarafından paylaşıldı. 11-12. sınıflarımız için yürütülen mesleki rehberlik, YKS hazırlık süreci ve uygulamaları, yurt dışı eğitim danışmanlığı konuları da akademik danışmanımız ve uzmanlarımız tarafından ele alındı.

Toplantının son bölümünde söz alan Sıtkı Alp Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz ise SAEV ÜBB 2023 Sınavına ilişkin genel bilgiler, öğrencilerimize yönelik akademik burslar ile birlikte Anadolu Lisesi ve Fen Lisemize kayıt sürecini velilerimizle ayrıntılı olarak paylaştı.

A Brief to Parents and 8th Graders on High School and SAEV Scholarship Exams.

We held the “LGS Preparation Process- Arı Anatolian High School – Arı Science High School Introduction and SAEV Scholarship Exam Information Meeting” for our 8th grade parents and students on January 7, 2023, under the guidance of our administrators, coordinators and experts.

The parents were informed about how our individualized assessment system enables them to keep track of their children on many issues related to the LGS process along with our guidance center studies and our work towards the goal of mastery learning.

Meeting continued with the presentation of “Being a High School Student in Arı” by our high school administrators and teacers.

Speaking at the last part of the meeting, Sıtkı Alp Education Foundation Board of Trustees Member and Deputy General Manager Dr. Seva Demiröz shared general information about SAEV Scholarship 2023 Exam, academic scholarships for our students, and the registration process for our Anatolian High School and Science High School in detail with our parents.