Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, BAŞARILAR, TÜM HABERLER/10. Sınıf Öğrencilerimizden Yabancı Dil Programında Küresel Başarı

10. Sınıf Öğrencilerimizden Yabancı Dil Programında Küresel Başarı

Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 9 ve 10. sınıf öğrencilerimize yönelik yürüttüğümüz International GCSE English B öğretim programını başarıyla tamamlayan ve ardından Mayıs/Haziran döneminde Edexcel Uluslararası GCSE (Genel Orta Öğretim Sertifikası) Sınavına katılan öğrencilerimiz önemli başarıya imza attı.

Dünyanın pek çok ülkesinden öğrenciyle birlikte sınava katılan 20 öğrencimiz yüzde yüz başarılarıyla bizleri mutlu ederken yedi öğrencimizin de A (8) ve A* (9) ile belgelerini alması bizleri gururlandırdı.

Öğrencilerimizi ve rehberlik eden öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Edexcel International GCSE Programı nedir?

Dünya genelinde çeşitli üniversitelerde de geçerliliği olan lise diploması programıdır. Anadili İngilizce olmayan lise öğrencilerinin, üniversite ve iş yaşamlarında gereksinim duydukları 21. yüzyıl ve akademik İngilizce dil becerilerini edinmelerini ve bu becerileri belgelendirmeyi amaçlayan dünyanın en önde gelen eğitim ve öğretim programlarından biridir.

International Success in Foreign Language Program of Our Grade 10 Students

Our students, who successfully completed the International GCSE English B curriculum for our 9th and 10th grade students in Anatolian High School and Science High School, and then took the Edexcel International GCSE (General Secondary Education Certificate) Exam in May/June, achieved significant success.

While our 20 students who took the exam with students from many countries of the world made us happy with their hundred percent success, we were proud that seven of our students received their A (8) and A* (9) certificates.

We congratulate our students and guiding teachers and wish them continuous success.

What is Edexcel International GCSE Programme?

It is a high school diploma program that is valid in various universities around the world. It is one of the world’s leading education and training programs that aims to provide non-native English language high school students with the 21st century and academic English language skills they need in their university and business life and to certify these skills.