Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Yazar Zehra Ünüvar ile “Dede Korkut Hikâyeleri” ve Değerlerimiz Üzerine Konuştuk

Yazar Zehra Ünüvar ile “Dede Korkut Hikâyeleri” ve Değerlerimiz Üzerine Konuştuk

7. sınıf öğrencilerimiz ile yürüttüğümüz disiplinler arası “Dede Korkut Hikâyeleri” projesi kapsamında Türkçe derslerimizde okuduğumuz “Dede Korkut Hikâyeleri”ni çocukların ve gençlerin severek okuyacağı bir anlatımla yeniden düzenleyen Yazar Zehra Ünüvar ile 8 Haziran 2022 tarihinde çevrim içi söyleşide buluştuk.

Çocuklar için pek çok masal, roman ve öykü kitabı yazan, yitip giden değerlerimizin  çocuk kitapları aracılığıyla hatırlanmasını amaçlayan Ünüvar; öğrencilerimizin merak ettiği soruları içtenlikle yanıtladı.

Söyleşinin ardından Zehra Ünüvar için hazırlanan teşekkür belgesi ve TEMA Vakfına yazar adına okulumuz tarafından yapılan fidan bağışının görseli, çevrim içi paylaşıldı.

Bizler de katılımı, değerlerimiz üzerine etkili paylaşımları ve öğrencilerimize yaşattığı bu güzel söyleşi deneyimi için Zehra Ünüvar’a teşekkür ederiz.

We Talked with Author, Zehra Ünüvar about the “Dede Korkut Stories” and Our Values

We met with Zehra Ünüvar and our 7th grade students in an online interview on June 8, 2022. She has re-edited the “Dede Korkut Stories” which we read in our Turkish lessons as part of the interdisciplinary “Dede Korkut Stories” Project”.

2022-06-09T10:16:24+03:00 8 Haziran 2022|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|