Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/“Küçük Prens” Oyununu Sahneledik Afiş Sergimizle Renklendirdik

“Küçük Prens” Oyununu Sahneledik Afiş Sergimizle Renklendirdik

İlköğretim Kurumları 7. sınıflar tiyatro kulübü öğrencilerimiz ile drama öğretmenlerimiz tarafından Antoine de Saint-Exupery’in unutulmaz eseri “Küçük Prens”ten sahneye uyarlanan oyunu; “Tiyatro Şenliği”miz kapsamında 8 Haziran 2022 tarihinde Çankaya Üniversitesi Kırmızı Salon’da sahneledik.

Kendi galaksisinde, tek bir gül ile yaşayan Küçük Prens’in başka galaksileri gezmek için tek gülünü yalnız bırakıp “merak” duygusuyla gezegenleri keşfe çıkması ve kendi dünyasında olanları anlamlandırmaya çalışmasını konu alan oyunda öğrencilerimiz; teatral becerilerini başarıyla sahneye yansıttılar.

Oyun öncesinde ise ortaokul grafik tasarım dersi öğrencilerimizin Görsel sanatlar öğretmenleri rehberliğinde hazırladıkları çalışmalardan oluşan “Küçük Prens Oyun Afişi Sergisi”ni, öğrenci ve velilerimizin beğenisine sunduk.

We Staged the Play: “Little Prince” and Enlivened it with a Poster Exhibition

As part of our “Theatre Festival”, we staged the play: “The Little Prince” with our Primary School 7th grade theatre club students in Çankaya University Red Hall on 8 June 2022. The story was written by Antoine de Saint-Exupery and  adapted for the stage by our drama teachers.

2022-06-09T15:23:19+03:00 8 Haziran 2022|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|