Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Uluslararası Projede “Nezaket” İçin Buluştuk

Uluslararası Projede “Nezaket” İçin Buluştuk

Ortaokul ve lise öğrencilerimiz ile GlobalCoLab “Barış İçin Türk Gençleri” Merkezi ve “Kind” projesi kapsamında proje ortağı Escuela Preparatoria Oficial Núm 370 (Meksika) ve Münih Uluslararası Okulundan (Almanya) öğrencilerine yönelik bir çevrim içi seminere, 18 Ocak 2024 tarihinde ev sahipliği yaptık.

Ortaokul ve lise öğrencilerinin nezaketin değerini anlamaları, empati geliştirmeleri ve nezaketi günlük yaşamlarının her alanına yansıtabilmelerine yönelik düzenlenen buluşmada; nezaket konusu ayrıntılı olarak ele alındı. Olumlu bir okul kültürünün geliştirilmesinde ve daha güçlü topluluklar oluşturulmasında nezaketin önemi ilgili düşünceler paylaşıldı.

Toplantıda konuşan ve küresel katılım ve iş birliğinin rolünün altını çizen GlobalCoLab Ağı Kurucu Direktörü Bayan Linda Staheli; “Tesisimizin ihtiyaç duyduğu her şeyin temelinde nezaket var. Çevremiz ve bitkimize iyi bakmak için nezakete ihtiyacımız var. Birbirimizle olan ilişkilerimiz için nezakete ihtiyacımız var. İnsan olarak nasıl etkileşim kurduğumuza ilişkin her şeyin temelinde bu var” diye konuştu.

Buluşmada öğrencilerimiz ve proje ortağı okul öğrencileri, çalıştay sırasında yapılan paylaşımların ardından konu ile ilgili bir eylem planı oluşturma konusunda anlaştılar.

We Met for “Kindness” in an International Project

Within the scope of the GlobalCoLab “Turkish Youth for Peace” Center and “Kind” Project, we hosted an online seminar with our middle school and high school students to project partners Escuela Preparatoria Oficial Núm 370 (Mexico) and Munich International School (Germany) students on 18 January 2024.