Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Uluslararası iEARN Sanal Proje Sergimizi Gerçekleştirdik

Uluslararası iEARN Sanal Proje Sergimizi Gerçekleştirdik

7. sınıf öğrencilerimiz ve ABD, Hollanda, Tayvan ve İspanya’dan öğrenciler ile uluslararası iş birliği ile yürüttüğümüz eTwinning ve iEARN SustainaBEEs projesi kapsamında İngilizce ve Fen Bilimleri alanlarındaki disiplinler arası çalışmaları içeren “Sanal Proje Sergisi”ni, 18-22 Mart 2024 tarihleri arasında düzenledik.

İngilizce ve Fen Bilimleri öğretim programı doğrultusunda sürdürülebilir kalkınma hedeflerinden “sağlık ve kaliteli yaşam”, “nitelikli eğitim”, “erişilebilir ve temiz enerji” ve “amaçlar için ortaklıklar” maddelerine uyumlu olarak tüm 7. sınıf öğrencilerimizin de çalıştığı projede; bilimsel araştırma adımları projeyi yürüten öğrencilerimiz tarafından ayrıntı olarak açıklandı.

Daha güvenli ve daha sürdürülebilir bir gelecek oluşturmak için temiz enerji türlerine güvenmenin önemine dikkat çeken projede öğrencilerimiz; konu ile ilgili sürdürülebilir kalkınma hedeflerini ayrıntı olarak inceledi ve sorunlara çözüm üretti.

Proje sunumlarında uluslararası iş birliğinin akademik ve dilbilimsel hedeflerini başarıyla gerçekleştiren öğrencilerimiz, farkındalık oluşturan çok uluslu projesi ile Mayıs 2024’te düzenlenecek iEARN ABD Sanal Projeler Sergisi’ne katılacak.

The SustainaBEEs International Collaboration Focuses on Achieving The SDGs

The eTwinning and iEARN SustainaBEEs Project partners hosted a Virtual Project Exhibition from March 18th to March 22nd, 2024. Grade 7 students from Ari Private Middle School had the pleasure of welcoming students from the USA, the Netherlands, Taiwan, and Spain to showcase their transdisciplinary studies in English and Science.

2024-03-27T16:19:11+03:00 22 Mart 2024|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|