Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/Akademisyenlerden Kariyer Günlerine Özel “Girişimcilik ve İnovasyon” Semineri

Akademisyenlerden Kariyer Günlerine Özel “Girişimcilik ve İnovasyon” Semineri

“11. Kariyer Platformu Etkinlikleri”miz kapsamında 11 ve 12. sınıf öğrencilerimizin mesleki gelişimine katkıda bulunmaya yönelik “Girişimcilik ve İnovasyon” söyleşisi, Çankaya Üniversitesi öğretim görevlileri Dr. Öğr. Üyesi A. Orçun Sakarya ve Öğr. Gör. Dr. Z. Birce Ergör rehberliğinde 21 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirildi.

Seminerde girişimciliğin tanımından üretim faktörlerine, işletmenin çevresinden iletmenin temel fonksiyonlarına, girişimcinin dikkat etmesi gerekenlerden yapması ve yapmaması gerekenlerden başarılı girişimcinin nitelik ve becerilerine kadar pek çok konu akademisyenler tarafından ele alındı. Etkili liderin özelliklerine de yer verilen seminerde; işletme bilimi ve diğer bilim dallarının bütünleştiği noktalar, girişimcilik için üniversite yaşamının önemi ve girişimciye katkılarına da seminerde yer verildi. Yeni ürün geliştirme ve iş kurma bağlamında ise üniversite sonrasında yapabilecekler, yeni iş fikri, adımlar ve iş planına ilişkin pek çok merak konu akademisyenler tarafından öğrencilerimize ayrıntılı olarak anlatıldı. Etkinliğin sonunda öğrencilerimiz merak ettikleri sorulara akademisyenler tarafından yanıt buldular.

Öğrencilerimizle bir araya gelerek “Girişimcilik ve İnovasyon” konusu ile ilgili bilgilendiren Öğr. Gör. Dr. Z. Birce Ergör ve Dr. Öğr. Üyesi A. Orçun Sakarya’ya katılımları ve değerli paylaşımları için teşekkür ederiz.