Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/Sanat ve Sporla Bütünleşik Eğitim Anlayışımızı 1.Sınıf Velilerimize Aktardık

Sanat ve Sporla Bütünleşik Eğitim Anlayışımızı 1.Sınıf Velilerimize Aktardık

1.sınıf öğrenci ve velilerimize yönelik “2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Sanat ve Sporla Bütünleşik Eğitim Veli Bilgilendirme Toplantısı”nı müzik, spor, görsel sanatlar ve yaratıcı drama koordinatörlerimiz rehberliğinde, 10 Ekim 2023 tarihinde çevrim içi gerçekleştik.

Yöneticilerimizin toplantıya ilişkin bilgilendirmeleri ile başlayan yoğun katılımlı buluşma; 1. sınıf öğrencilerimizin drama öğretmenlerimiz rehberliğinde oynadığı iki eğlenceli oyunla başladı.

Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programına (IB PYP) uyumlu olarak öğrencilerimizin akademik gelişimlerinin yanı sıra erken yaşlarda müzik, sanat, spor, görsel sanatlar ve drama branşlarında da etkin olmalarını sağlayan çağdaş eğitim program ve projelerimiz ise koordinatörlerimiz tarafından ayrıntılı olarak velilerimizle paylaşıldı.

Okulumuzda uygulanan müzik eğitiminden koro ve bando çalışmalarına, görsel sanatlar alanında yürütülen disiplinler üstü çalışma ve etkinliklere, eğitimde tiyatronun öneminden dünyada ve okulumuzda drama uygulamaları ve tiyatral çalışmalara, çok çeşitli spor dallarındaki eğitim sürecimizden spor alanında yönlendirme ve rehberliğe kadar pek çok konu toplantıda ele alındı.,

We shared Our Education Approach Integrated with Arts and Sports to Our 1st Grade Parents

On October 10, 2023,  we held the “2023-2024 Academic Year Art and Sports Integrated Educational Parent Informational Meeting” for our first grade students under the guidance of our music, sports, visual arts and drama coordinators.

2023-10-13T11:00:13+03:00 10 Ekim 2023|İLKOKUL, TÜM HABERLER|