Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/Geobee Kulübümüzden Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi’ne Bilim Gezisi

Geobee Kulübümüzden Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi’ne Bilim Gezisi

Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Geobee kulübü öğrencilerimiz ile Türkiye’nin ilk ve en büyük tabiat tarihi müzesi olan ve MTA Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi’ne 11 Ekim 2023 tarihinde gezi düzenledik.

Mineral, kayaç, maden, fosil ve jeoarkeolojik örneklerden oluşan zengin koleksiyonların öğrencilerimiz tarafından yakından gözlemlendiği bilim dolu gezide; Güneş sistemi içindeki gezegenler de yakından incelendi. Gezide ay taşı, yıldırım taşı ve uzayın postacıları olan gök taşlarını da görme olanağı bulan öğrencilerimiz; doğa koruma bilincini artırma yönünde önemli farkındalık kazandılar.

Science Trip to Şehit Cuma Dağ Natural History Museum with our Geobee Club

On October 11, 2023, we organized a trip with our Anatolian High School and Science High School Geobee club students to the Şehit Cuma Dağ Natural History Museum, which is the first and largest natural history museum in Turkey and is located within the General Directorate of MTA.