Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/Rehberlik Uzmanlarımızdan Velilerimize “Çocuğun Dünyasına Yolculuk” Önerileri

Rehberlik Uzmanlarımızdan Velilerimize “Çocuğun Dünyasına Yolculuk” Önerileri

İlkokul öğrencilerimizin velilerine yönelik “Çocuğun Dünyasına Yolculuk” konulu çevrim içi veli paylaşım toplantımızı, İlköğretim Kurumları Müdürümüz Kadriye Toker, yönetici, ilkokul rehberlik merkezi uzmanlarımız ve öğretmenlerimizin katılımıyla 29 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirdik.

Velilerimizin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda; ebeveynliğin tanıtımından öğrencilerimizin baskın sevgi dillerini anlamaya, anne-baba tutumlarının (baskıcı-otoriter, koruyucu, ilgisiz, tutarsız) çocukların kişilik ve davranışları üzerindeki olumsuz etkileri gibi pek çok konu RPDM koordinatörümüz tarafından ele alındı. Koruyucu anne-baba tutumundaki sınır aşımları ve demokratik anne baba tutumu sınırlarının da rehber öğretmenlerimiz tarafında paylaşıldığı toplantıda; duyarlı bir çocuk yetiştirmeye çalışırken dikkat edilmesi gerekenler, disiplinin aşamaları, çocuklarımıza sorumluluk kazandırabilme yöntemleri, duyguların dışa vuruluş biçimleri ve kardeş kıskançlığına ilişkin paylaşımlara yer verildi.

Kapsamlı paylaşımların ardından velilerimiz, konuyla ilgili merak ettikleri pek çok soruya yanıt bulurken uzmanlarımızdan kitap önerileri alma olanağı da buldular.

2024-05-02T09:19:55+03:00 29 Nisan 2024|İLKOKUL, TÜM HABERLER|