Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, ARI ÖNOKUL, İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Prof. Dr. Sinan Canan’dan Öğrencilerimize “İnsanın Fabrika Ayarları” Semineri

Prof. Dr. Sinan Canan’dan Öğrencilerimize “İnsanın Fabrika Ayarları” Semineri

Sinirbilim üzerine çalışmaları ile adını çok geniş kitlelere duyuran ve entelektüel bakış açısıyla modern dünyada yaşama ilişkin bilimsel ipuçlarını paylaşan Prof. Dr. Sinan Canan, “İnsanın Fabrika Ayarları” adlı semineriyle 8 Mart 2024 tarihinde okulumuza konuk oldu.

Akademisyen kimliği ve akıcı anlatımıyla öğrencilerimizle etkileşimli bir söyleşi gerçekleştiren ünlü profesör; müzik yaşamına başladığı yıllarda sahne önünde yaşadığı bir olayın, onu akademisyenlikle nasıl buluşturduğunu anlatarak öğrencilerimize ilham verdi. İlgi alanlarının farklı kariyer seçimlerinde kullanımı ile ilgili çok çeşitli yaşam deneyimlerini öğrencilerimizle paylaşan ünlü akademisyen, liseli öğrencilerimizin meslek seçimlerine ilişkin önerilerde bulundu. Kendi yaşam yolcuğundan örneklerle “başarı” tanımını yeniden yaparak başarının sürekli değişen bir süreç olduğunu da sözlerine ekledi.

İnsanların ilgi alanlarından beslenmelerinin, ilgi alanlarıyla kariyer olanaklarını değerlendirmelerinin ve kendilerine göre tasarlamalarının önemine de dikkat çeken Canan; öğrencilerimizin merak ettiği soruları bilimsel bakış açısı ve keyifli anlatımıyla yanıtladı.

Öğrencilerimize etkileşimli bir seminer gerçekleştiren Prof. Dr. Sinan Canan’a katılımı ve değerli paylaşımları için teşekkür ederiz.