Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, TÜM HABERLER/Pre IB DP Öğrencilerimizden “Dünya Mol Günü”ne Özel Etkinlikler

Pre IB DP Öğrencilerimizden “Dünya Mol Günü”ne Özel Etkinlikler

Pre IB DP 10. sınıf öğrencilerimiz ile kimya dersinde sıklıkla kullanılan 6.02×1023 sayısının hafızalarda daha kalıcı olmasına yönelik her yıl 10. ayın 23. gününde kutlanan “Mol Günü”nü birbirinden renkli etkinliklerle kutladık.

Mol ile ilgili bilgilendirici iç yayınlar, sunumlar, Avogadro maketi, Avogadro maskesi ve mol hesaplamalarla ilgili tişört boyama gibi pek çok etkinlikle bu özel güne dikkat çeken öğrencilerimiz,  “Dünya Mol Günü” coşkusunu  doyasıya yaşadılar.

Pre- IB DP Students “Mole Day” Celebration

Our Pre-IB DP (Grade 10) students organized various activities for the “Mole Day”, which is celebrated annually on October 23, in order to commemorate Avogadro’s Number (6.02 x 10²³), which is a basic measuring unit in chemistry.

Our students aimed to draw attention and foster interest in chemistry with different activities such as giving informative speeches and presentations about mole, building an Avogadro model, creating Avogadro mask as well as painting T-shirts with mole calculations.