Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/“Konya Bilim Merkezi Gezisi”nde Bilimi Doyasıya Yaşadık

“Konya Bilim Merkezi Gezisi”nde Bilimi Doyasıya Yaşadık

7.sınıf öğrencilerimizle fen bilimleri dersi kapsamındaki “Bilim Otobüsü” konulu özel zümre hedefimiz doğrultusunda, Güneş Sistemi ve Ötesi ünitemizin kazanımlarını içeren Konya Bilim Merkezi’ne 22 Ekim 2022 tarihinde gezi düzenledik.

Gezi öncesi Web 2.0 araçlarıyla araştırma yapan ve gezecekleri yerlerle ilgili bilgi edinen öğrencilerimiz, gezi sürecinde etkileşimli öğrenme deneyimi sunan sanal sınıf uygulamalarıyla öğrendiklerini pekiştirdiler.
Bilim dolu gezide 5 ve 6.sınıfta edindikleri kazanımlara yönelik Tropikal Kelebek Bahçesi’ni görme olanağı bulan öğrencilerimiz, Bilim Merkezi’nde Vücudumuz ve Evrenimiz sergilerini gezip Planetaryum’da kendilerini bir astronot gibi hissederek yıldızlar arasında yolculuk ettiler. Katıldıkları atölyede ise maket uçak yapma deneyimi yaşadılar.

We Lived Science to the Fullest in the “Konya Science Center Trip”

With our 7th-grade students, we organized a trip to Konya Science Center, which includes the objectives of our Solar System and Beyond unit, on October 22, 2022, within the scope of our Science Department’s specific goal of “Science Bus”.

2023-01-02T12:22:41+03:00 22 Ekim 2022|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|