Ana Sayfa/ARI ÖNOKUL, TÜM HABERLER/Önokul Öğrencilerimiz Doğanın Değişiminin Canlılara Etkilerini Bilim ile Anlattı

Önokul Öğrencilerimiz Doğanın Değişiminin Canlılara Etkilerini Bilim ile Anlattı

Önokul 5 yaş hazırlık grubu öğrencilerimiz ile yaşadığımız dünyaya farkındalık oluşturma ve doğayı korumanın önemine dikkat çektiğimiz IB PYP temalı “Doğanın Değişimi Canlıları Etkiler” ana düşünceli bilim eğitimi projemizi, 18-22 Aralık 2023 tarihleri arasında velilerimizin beğenisine sunduk.

IB PYP duyarlı ve araştıran-sorgulayan profiline uyumlu olarak öğretmenlerimiz rehberliğinde hazırladığımız projede; ağaçların doğaya ve insanlığa katkıları öğrencilerimiz tarafından sekiz haftalık süreçte ilkokul öncesi bilimsel yöntem becerileri kullanılarak araştırıldı.

Deneylerle, öğretici videolarla, öykülerle, hazırlanan grafikler ve oynanan çok çeşitli oyunlarla zenginleşen bilim dolu projede öğrencilerimiz; ağaçlar ile ilgili merak ettikleri tüm sorulara bilimle yanıt buldular.

Proje hazırlama sürecinde okulumuza konuk olan kaynak velimiz tarafından da ekosistem ve ormanlar konusunda bilgi edinme olanağı bulan öğrencilerimiz; araştırmaları sonunda elde ettikleri tüm kazanımları açık sınıf günlerinde velileriyle paylaştılar.

2023-12-25T14:02:45+03:00 22 Aralık 2023|ARI ÖNOKUL, TÜM HABERLER|