Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, BAŞARILAR, TÜM HABERLER/Öğrencimizden iSTEM Olimpiyatlarında İki Branşta Dünya Birinciliği

Öğrencimizden iSTEM Olimpiyatlarında İki Branşta Dünya Birinciliği

Dünyanın pek çok ülkesinden öğrencinin STEM alanındaki bilgi ve becerisini yarıştırdığı Uluslararası STEM Olimpiyatları 2023’e katılan Anadolu Lisesi IB DP 12. sınıf öğrencimiz Kaan Barış Oktay, küresel başarılara imza attı.

Bilgi ve beceri ile birlikte zamanı etkin kullanmanın da önemli olduğu olimpiyatlarda öğrencimiz; uluslararası başarısıyla öne çıktı. 19 Şubat’ta düzenlenen kodlama sınavı ve 26 Şubat’ta düzenlenen matematik sınavında tüm soruları doğru yanıtlayan öğrencimiz; iki branşta da dünya 1.si olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencimizi ve rehberlik eden öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

World First Place in Two Branches in iSTEM Olympics

Our Anatolian High School IB DP 12th grade student Kaan Barış Oktay, who participated in the International STEM Olympics 2023, where students from many countries of the world compete their knowledge and skills in the STEM field, has achieved global success.

Our student answered all the questions correctly in the mathematics exam held on February 26; He made us proud by emerging as the 1st in the world in both branches.