Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/Öğrencilerimizden Uluslararası Projede “Dünya Habitat Günü”ne Özel Afiş Tasarımı

Öğrencilerimizden Uluslararası Projede “Dünya Habitat Günü”ne Özel Afiş Tasarımı

1.sınıf öğrencilerimiz ve Amerika’daki Appomattox Elementary School öğrencileriyle eş zamanlı olarak yürüttüğümüz “Save The Plants, Save The Animals” projesi kapsamında eylül ayında başlayan etkinliklerimizi ekim ayında da sürdürdük.

Proje için 3 Ekim’de kutlanan “Dünya Habitat Günü” kapsamında tüm dünyadan bitki ve hayvanların yaşam alanları ile ilgili İngilizce videolar izleyen ve bu özel güne yönelik beyin fırtınası yapan öğrencilerimiz;  Ankara’ya özgü bitki ve hayvanların resimleriyle İngilizce karşılıklarını öğrendiler. 27,28 ve 29 Eylül tarihlerinde Ankara Endemik Vadi’ye yapılan geziyle öğrencilerimiz; bu bitki ve hayvanları görevli biyoloğun sunumuyla yerinde incelediler. “Dünya Habitat Günü”nün kutlandığı 3 Ekim haftasında da öğrencilerimiz “Save The Plants, Save The Animals” başlığıyla resimler çizerek afiş tasarladılar.

Öğrencilerimiz ve proje ortağı okul öğrencileri kendi bölgelerine özgü bitki ve hayvanları inceleyecek ve yaptıkları afiş çalışmalarını aynı Web 2.0 uygulaması üzerinden karşılıklı olarak paylaşacaklar.

2023-10-03T09:23:28+03:00 2 Ekim 2023|İLKOKUL, TÜM HABERLER|