Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/Milli Mücadelenin Dönüm Noktası 19 Mayıs’ın 105’inci Yıl Dönümünü Kutladık

Milli Mücadelenin Dönüm Noktası 19 Mayıs’ın 105’inci Yıl Dönümünü Kutladık

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da yaktığı bağımsızlık ateşiyle Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olarak kabul edilen ve Atamızın Türk gençliğine armağan ettiği “19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı”nın 105’inci yıl dönümüne özel kutlama törenini  Ata Spor Salonu’nda gerçekleştirdik.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende; ulusal birliğin bugününü yarınlara taşıyacak, Cumhuriyet’in temel değerlerine bağlı, Atatürkçü gençlerimizi temsilen Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencimiz Kutay Özbağcı günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Ardından Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencimiz Zeynep Alp ise Türk çocuklarının ve gençlerinin atalarına ve büyük Türkiye Cumhuriyeti’ne olan bağlılıklarını “19 Mayıs” adlı şiiriyle dile getirdi.

Ulu Önder’in emanetini sonsuza dek yaşatacak olan Türk gençliğini temsilen öğrencilerimizin Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okuduğu törende; Fen Lisesi 10. sınıf öğrencimiz Kadir Özarslan Türk gençliğinin Ata’ya yanıtını paylaştı. Arı Okulları Bando ve korosunun birlikte hazırladıkları İzmir Marşı, Gençlik Marşı ve 19 Mayıs Marşlarının okunmasıyla 19 Mayıs coşkusu doyasıya yaşandı. Akademik, sosyal ve sportif yönden başarılı olan öğrencilerimizle de tören de ödülleriyle buluştu.

Gösteri gruplarımız tarafından hazırlanan ve izleyicilerinin beğenisine sunulan Seymen Erkek Halk Oyunu, Trabzon Kız Halk Oyunu, eşli jimnastik gösterisi, ortaokul öğrencilerimizin hazırladığı Anadolu Ateşi dans gösterisi ve lise öğrencilerinin hazırladığı vals gösterisiyle şölene dönüşen törenin son gösterisinde ise lise öğrencilerimiz “Basketbol Show”da sportif becerilerini gösterdi.

Birbirinden renkli görüntüler oluşturan törenin ardından Atamızın aydınlattığı yolda yürüyeceklerine ve O’nun ilke ve devrimlerini izleyeceklerine bir kez daha söz verdiler.