Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Kurucumuz Eğitim Lideri Sıtkı Alp’e AEP’den Anlamlı Plaket

Kurucumuz Eğitim Lideri Sıtkı Alp’e AEP’den Anlamlı Plaket

Ankara Eğitim Platformu (AEP) tarafından düzenlenen “2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Haziran Ayı Toplantısı”,  Kurucumuz ve Çankaya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sıtkı Alp, Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Hakan Maraş ve Rektör Yardımcısı Buket Akkoyunlu ile Genel Müdür Yardımcılarımız Dr. Seva Demiröz ve Seda Tarman’ın ev sahipliğinde 6 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştirildi.

Toplantıda özel okul kurucu ve temsilcilerine deneyimlerini aktararak eğitimin hassas bir konu olduğunu ifade eden Sıtkı Alp, eğitimin ülkenin geleceği için önemine dikkat çekerek genç meslektaşlarına çalışma yaşamlarında başarılar diledi. Ankara Eğitim Platformu Başkanı ve ABC Okulları Genel Müdürü İbrahim Gündüz, Kurucumuz ve Çankaya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sıtkı Alp’e katılımı ve eğitim adına etkili paylaşımları için teşekkür plaketi takdim etti.

Kurucumuzun ardından konuşan Rektör Prof. Dr. H. Hakan Maraş ise Çankaya Üniversitesi olarak k12 düzeyindeki öğrenci ve öğretmenlerin gereksinimlerinin karşılanmasının gerekliliğini ve bunu toplumsal sorumluluk olarak algıladıklarını ifade etti. Teknolojinin doğru kullanımı, okul yöneticilerinin ve rehberlik öğretmenlerinin mesleki gelişimleri, liseli gençlerin kariyer planlaması konularında resmi ve özel okullarla paylaşım içinde olarak teoriyi uygulamalarla buluşturmayı hedeflediklerini belirtti. Rektör Yardımcısı Buket Akkoyunlu ise Çankaya Üniversitesinde lise öğrencilerine yönelik yapılan çalışmaları platform üyeleriyle paylaştı. Lise öğrencilerinin kariyer alanlarını uygulama yaparak deneyimlemeleri amacıyla ocak ayında çevrim içi meslek atölyesi eğitimleri düzenlediklerini, bu kapsamdaki çalışmaların yaz döneminde de yüz yüze yapılacak lise okulu ile sürdürüleceğini söyledi.