Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/Bilimin Pek Çok Rengini  “8. Fen Oyunları” ile Deneyimledik

Bilimin Pek Çok Rengini  “8. Fen Oyunları” ile Deneyimledik

Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerimizin edindiği bilimsel bilgileri deneyime dönüştürdüğü geleneksel “Fen Oyunları” etkinliğimizin sekizincisini, 6 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştirdik. 

Bilimsel kavramları ve olguları anlayabilen, açıklayabilen ve teknolojik gelişmeleri izleyip yaşamında kullanabilme becerisi edinen öğrencilerimiz; etkinlik kapsamında  fizik, kimya, biyoloji, STEAM, kodlama ve robotik alanlarında bilimsel ve algoritmik becerileriyle öne çıkarak özgün projeler hazırladılar.

Bilim okuryazarlığı becerisini kazanan lise öğrencilerimiz tarafından deney ve projelerin anlatıldığı etkinliğe; 7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz de konuk oldu. Lise öğrencilerimizin özenle hazırladığı proje ve deneyleri yakından gören ortaokul öğrencilerimiz;  hem lise sürecindeki edinilen kazanımlara hem de bilim coşkusuna ortak olma olanağı buldular.

Our “8th  Science Games” Event Experience

On June 6th, 2023, we held the eighth of our traditional “Science Games” event, where our Anatolian High School and Science High School students applied their scientific knowledge into experience.

The students applied scientific concepts, facts, and technological developments in preparing unique projects in the fields of physics, chemistry, biology, STEAM, coding and robotics.

In the event, many interesting projects and experiments were presented by our high school students. Seventh(7th) and eighth(8th) grade students who took part in the event as guests also closely watched the projects and experiments  shared both the achievements of our high school students and the enthusiasm for science.