Ana Sayfa/İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/İlköğretim Kurumları Öğrencilerimizden Anma Etkinlikleri ile Dolu “Atatürk Haftası”

İlköğretim Kurumları Öğrencilerimizden Anma Etkinlikleri ile Dolu “Atatürk Haftası”

İlköğretim Kurumları öğrencilerimiz ile “Atatürk Haftası” kapsamında Başöğretmenimiz Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma ve o’na sevgi ve bağlılığımızı göstermeye yönelik etkinliklerimizi 7-11 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleştirdik.

“Atatürk Haftası”nın anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirlerin okunmasıyla başlayan, “Atatürk Şiirleri” ve “Atatürk’ün Özlü Sözleri”nin okunduğu iç yayınlarla haftaya yayılan anma etkinliklerimiz; “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” ise törene taşındı.

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende; günün anlam ve önemini belirten konuşma yapan ve şiirler okuyan öğrencilerimiz; Atatürk’ün bilinmeyen özelliklerini iç yayında anlattılar. İzci öğrencilerimizin gün boyu sembolik Anıtkabir maketinin önünde saygı duruşunda bulunduğu bu özel günde, okul koromuz ve bandomuz ise Ata’mızın sevdiği şarkılardan oluşan mini bir konser verdi.

Bu önemli haftanın son gününde dünya liderlerinin Atatürk hakkında söylediği sözleri iç yayında paylaşan öğrencilerimiz; Ata’mızı sevgi, saygı ve minnetle anarak “Atatürk Haftası”nı tamamladılar.

Our Primary School Students’ “Atatürk Week” Commemoration Activities

Within the scope of “Atatürk Week”, we organized our activities to commemorate our Head Teacher, Great Leader Mustafa Kemal Atatürk and to show our love and devotion to him with our Primary School students between 7th-11th November 2022.

2022-11-12T10:09:08+03:00 11 Kasım 2022|İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER|