Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Genç Sözcülerimiz Sordu BM Orman Forumu Başkan Yardımcısı Yanıtladı

Genç Sözcülerimiz Sordu BM Orman Forumu Başkan Yardımcısı Yanıtladı

7. sınıflar “Çevrenin Genç Sözcüleri” programı üyelerimiz ile “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri”ne yönelik uluslararası iş birliği ile yürüttüğümüz proje kapsamında, 11 Kasım 2022’de ATO Congre Merkezinde düzenlenen ‘Orman ve Ekosistemler’ Zirvesi ve Fuarı’nın açılış törenine katıldık.

Okulumuzda uygulanan “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri” projelerinin sonuçlarını öngörmek için ormanlar, su ve toprak sürdürülebilirliği konulu oturumlara katılan öğrencilerimiz; Orman Yüksek Mühendisi ve BM Orman Forumu Başkan Yardımcısı Sayın İsmail Belen’le bir araya geldiler.

Belen’le sürdürülebilir kalkınma üzerine röportaj yapma olanağı bulan öğrencilerimiz; modern şehir insanı ve teknolojiyle büyüyen yeni nesil için “dikili bir ağacının olması”nın anlamından Türkiye’deki orman kurtarma eylem planına, Ankara’ya hangi ağaç türünün dikilmesinin uygun olacağından okullarda ‘orman ekosistemleri’ dersinin yer verilmesinin gerekliliğine kadar yönelttikleri pek çok soruya uzmanından yanıt buldular. Öğrencilerimiz ayrıca şehir ve ormanlarda yaşanabilecek doğal afetler ve kontrolsüz nüfus artışı konusundaki endişelerini dile getirdiler.

Öğrencilerimiz, uluslararası proje ortağı okullarla “Çevre için Genç Sözcüleri” programının sürdürülebilirliği konusundaki bilgilerini paylaşmayı sürdürecek.

Ari young reporters for the environment interviewed Mr. Belen, Vice Chair of United Nations Forum on Forests, at the ‘Forest and Ecosystems’ Summit and Fair

Members of the ‘Young reporters for the environment’ programme joined the opening ceremony of the ‘Forest and Ecosystems’ Summit and Fair organized at the ATO Congresium Center on November 11, 2022 as a part of international project on SDGs.

2022-11-12T09:56:16+03:00 11 Kasım 2022|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|