Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/IB İlk Yıllar Programı Etkinliğinde Dünyayı Araştırdık 29 Ekim’i Kutladık

IB İlk Yıllar Programı Etkinliğinde Dünyayı Araştırdık 29 Ekim’i Kutladık

İlköğretim Kurumları 3 ve 4. sınıf öğrencilerimiz ile Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı kendimizi ifade etme yollarımız kapsamında hem kültürel farkındalığı artırmak hem de milli günümüzü kutlamaya yönelik etkinliklerimizi 20-25 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleştirdik.

Etkinlikte 3. sınıf öğrencilerimiz dünyada önemli gün ve festivaller ile ilgili araştırma yaptılar. Diğer ülkelerde kutlanan özel günler ve festivaller ile ilgili görsellerle merak duvarı oluşturan öğrencilerimiz; konuyla ilgili videolar izlemenin ardından Atatürk’ün kişisel özelliklerini ve karakterini yansıtan sıfatları ile sözlerini yazarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladılar. 4. sınıf öğrencilerimiz ise Başöğretmenimiz Atatürk’ün 29 Ekim’in önemini anlatan sözlerini panoda sergilediler.

We told our individual characteristics by writing an e-mail at the IB Primary Years Program Event. With our 4th yearprimary school students, we held our activities on the theme of ‘Who am I’, one of the learning themes of the International Baccalaureate Primary Years Program (IB PYP), betweenOctober 17th and 21th, 2022.

2022-10-28T11:51:22+03:00 25 Ekim 2022|İLKOKUL, TÜM HABERLER|