Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/Hak ve Sorumluluklarımızı Anlatan Felsefe Temelli Bilim Projemizi Tamamladık

Hak ve Sorumluluklarımızı Anlatan Felsefe Temelli Bilim Projemizi Tamamladık

3. sınıf öğrencilerimize bilimsel süreç becerileri kazandırma ve sokratik bakış açısı geliştirebilmelerine yönelik felsefe temelinde yapılandırdığımız “Haklarımız-Sorumluluklarımız” adlı bilim eğitimi çalışmalarımızın proje sunumlarını, 2-5 Ocak 2024 tarihleri arasında gerçekleştirdik.

Eylül ayında başladığımız projede öğrencilerimiz; yaşam deneyimleri ve ilgi alanları doğrultusunda merak ettikleri konular üzerinde araştırmalarını derinleştirdiler. Proje sürecinde eleştirel düşünmeyi teşvik etmek, düşünce üretmek için sorular sormaya ve yanıtlamaya dayanan sokratik tartışma yöntemiyle hak, adalet, eşitlik, sorumluluk kavramlarına ulaşan öğrencilerimiz; kendi sesi, seçimi ve kararları doğrultusunda projenin her aşamasında etkin oldular.

Proje sunum günlerinde ise bilim dolu projeleriyle hayallerinde oluşturdukları ülkelerini velileriyle paylaşan ve belge portfolyolarını zenginleştiren öğrencilerimiz; sorun çözme, cesaretle kendi düşüncelerini paylaşma, duygu düzenleme ve başkalarıyla etkileşimde olma gibi pek çok beceriyi de bu projeyle geliştirdiler.

We Completed Our Philosophy-Based Science Project Explaining Our “Rights and Responsibilities”

We held the project presentations of our science education studies called “Our Rights-Responsibilities”, which we structured based on the philosophy to help our 3rd-grade students acquire scientific process skills and develop a Socratic perspective, between 2-5 January 2024.

2024-02-07T10:56:13+03:00 5 Ocak 2024|İLKOKUL, TÜM HABERLER|