Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/8. Sınıf Velilerimize LGS Hazırlık, Liselerimiz ve SAEV ÜBB Sınavı ile İlgili Bilgilendirme

8. Sınıf Velilerimize LGS Hazırlık, Liselerimiz ve SAEV ÜBB Sınavı ile İlgili Bilgilendirme

8. sınıf velilerimize yönelik “SAEV ÜBB VE LGS Sınavına Hazırlık Süreci Özel Arı Anadolu Lisesi-Özel Arı Fen Lisesi Tanıtımı ve SAEV ÜBB Sınavı Bilgilendirme Toplantısı”nı 6 Ocak 2024 tarihinde gerçekleştirdik.

Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Müdürümüz Engin İnal ve İlköğretim Kurumları Müdürümüz Kadriye Toker’in açılış konuşmalarıyla başlayan toplantıda “8. Sınıf 2. Dönem Çalışmaları ve LGS Süreci”, “Arı’da Liseli Olmak” ile SAEV ÜBB 2024 Sınavı ve Arılı öğrencilere Arı akademik burslarına ilişkin merak edilenler yanıt buldu.

 “8. Sınıf 2. Dönem Çalışmaları ve LGS Süreci” ilgili ilgili konuşan 8. Sınıflar Müdür Yardımcımız; bireyselleştirilmiş değerlendirme sisteminden rehberlik merkezi çalışmalarına, test çözme tekniklerinden tam öğrenme hedefine yönelik çalışmalara, danışman öğretmenlikten LGS Sınavına kadar pek çok konuyu velilerimizle paylaştı.

“Arı’da Liseli Olmak” konu başlığında ise ilk olarak Akademik İzleme Birim Uzmanımız akademik izleme birimi ve bireyselleştirilmiş değerlendirme sistemi ilgili paylaşımlarda bulundu. Rehberlik ve Psikolojik Danışma Merkezi Koordinatörümüz ise sosyal duysal, eğitsel ve mesleki gelişim konuları ile ilgili konuları ayrıntıları olarak ele aldı. Uluslararası Yabancı Dil Sınavları Koordinatörümüzün uluslararası programlar ve katıldığımız uluslararası sınavlarla ilgili bilgilendirmeleri ile süren toplantıda Yabancı Diller ve Uluslararası Programlar Akademik Danışmanımız Dr. Bülent İnal ise yurt dışı üniversite başvuru süreci, etkinlikler-sorumluluklar ve ortak başvuru sistemlerine ilişkin paylaşımları ve önerileri yer aldı.

Toplantıda söz alan Genel Müdür Yardımcımız ve Sıtkı Alp Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Dr. Seva Demiröz ise SAEV ÜBB Sınavı başvuruları başta olmak üzere kayıt takvimi, akademik burslar ve IB DP kriterleri ile ilgili velilerimizi bilgilendirdi.